Prečítal som si knihu Denník odvážneho bojka od Jeffa Kinneyho. Túto knihu som si vybral preto, lebo som o nej už počul od spolužiakov a videl som ju aj v škole. Zaujalo ma, že má veľa obrázkov a nie je tam veľa dlhého textu. To mi pomáha pri čítaní, lebo sa mi lepšie sústredí, keď text nie je príliš dlhý. Hlavná postava sa volá Greg a chodí do školy. V knihe píše o tom, čo zažíva každý deň. Sú tam rôzne situácie zo školy, z domu aj s kamarátmi. Niektoré situácie boli pre mňa veľmi známe, lebo aj ja chodím do školy a zažívam podobné veci. Preto som tomu lepšie rozumel. Najviac sa mi páčili vtipné situácie, napríklad keď sa Greg dostal do problémov alebo keď sa snažil niečo vyriešiť, ale nepodarilo sa mu to podľa plánu. Vtedy to bolo smiešne. Kniha bola písaná jednoducho a mala krátke kapitoly. To mi vyhovovalo, lebo som si vedel robiť prestávky. Čítal som ju postupne a vždy som si dal pauzu, keď som bol unavený. Obrázky mi pomáhali lepšie pochopiť, čo sa deje. Niektoré časti som si zapamätal, lebo boli zaujímavé alebo smiešne. Pri čítaní som sa cítil pokojne a bavilo ma to. Nemal som pocit, že je to ťažká kniha. Pri čítaní mi pomáhal pán učiteľ, spolu sme si čítali a rozprávali sme sa o prečítanom. To mi pomohlo lepšie pochopiť niektoré situácie v príbehu. Táto kniha ma motivovala čítať viac, lebo bola pre mňa zrozumiteľná. Uvedomil som si, že čítanie môže byť aj zábavné. Páčilo sa mi, že príbehy boli zo života a neboli úplne nereálne. Vedel som si ich predstaviť. Odporučil by som túto knihu aj ostatným žiakom, hlavne tým, ktorí nemajú radi dlhé texty, ale chcú čítať niečo zaujímavé a vtipné. Ja by som si určite chcel prečítať aj ďalšie časti tejto knihy.
