Preskočiť na obsah

Grázlik Gabo a futbalový zápas

  Grázlik Gabo
  Futbalový zápas

  Autor:Francesca Simon
  Ilustrátor:Tony Ross
  Počet strán:107
  Hlavná postava:Grázlik Gabo
  Vedlajšie postavy:Slečna Tomahavková,Ufňukaný Urbanko,Pyšná Paulína,Drzý Dávid,Náladová Naďa…atď
  Obsah: Táto kapitola je o tom, ako sa Grázlik Gabo snažil vyhrať lístky na veľkolepý zápas šiesteho kola medzi Ashtonskými atlétmi a Manchester Uniteda a jeho škola dostala niekolko lístkov. Keď sa táto informácia dostala ku Gabovi, chcel lístky hneď dostať, ale nebolo to také jednoduché, pretože slečna Tomahavková rozhodla, že po obede si trieda zahrá futbalový zápas a najlepší hráč zápasu, dostane lístky.
  Gabo bol uplne omráčený, predstavoval si, ako je na zápase a skanduje: „..ashtónsky atléti do toho…!“
  Grázlik Gabo bol jednotka v ťahaní za tričko, nemal konkurenciu v podrážaní nôh, v rýpaní ostrými lakťami, skrátka najlepšie fauloval, ale Gabo si povedal, že dnes to bude iné, že dnes bude hrať najlepšie ako vie.Konečne popoludnie!
  Decká vybehli na ihrisko. Okolo ihriska postávali rodičia a Slečna Tomahavková rozdelila deti do dvoch tímov.
  Gabovmu tímu velil Rýchly Mišo a druhému velila Náladová Naďa.Gabo a Naďa na na seba zazerali.“Ste pripravení?“ opýtala sa slečna Tomahavkova ,“Áno!“ zakričali deti. Výkop! Zápas práve začal, Gabo hral ako obranca ,takže mal veľmi malú šancu dať gól. Gabo sa rozhodol priblížiť sa k Nade a potkol ju. Gabo mal loptu vo vlastných nohách, ale Naďa sa rýchlo rozbehla za Gabom a sotila ho. Naďa získala loptu, prekľučkovala pomedzi hráčov a vystrelila priamo do brány. Nadin tím sa radoval a napriek tomu, že Gabo bol znechutený, nevzdával sa.
  Hneď ako rozohrali hru, loptu mala Svetlanka, ale ako rýchlo loptu dostala, tak rýchlo ju aj stratila, lebo Prokop jej loptu zobral a veľkou rýchlostou mieril na bránu a strelil gól. Skóre je 1:1 . Bolo 5 minút do konca zápasu ,Gabo strácal nervy a musel dať gól. Gabo využil chvíľkovú nepozornosť zo strany Slečny Tomahavkovej, potkol Naďu, zmocnil sa lopty, nahral ju spoluhráčovi, ale v zápätí si ju chcel znova vziať, tak skočil Prokopovi na nohu a zobral si loptu. Chcel už strielať na bránu, ale lopta sa odrazila do výšky. Gabo by ju nezískal, len ak by ju chytil rukou. Pozrel sa rýchlo na Slečnu Tomahavkovú, ktorá sa práve pozerala na pobehujúceho strážnika. Skočil a loptu rukou strelil do brány. „Góóól“ vykríkol Gabo. Zápas skočil 2:1 pre Gabové mužstvo.
  Keď sa žiaci vrátili do tried, Gabo si myslel, že vstupenky budú jeho. Avšak na jeho veľké prekvapanie slečna Tomahavková rozhodla, že lístky dostane ten, ktorý dodržiaval všetky pravidlá hry a nemusí sa hanbiť, čo previedol na ihrisku na rozdiel od ostatných hráčov.Bola to samotná rozhodkyňa. „..To je nefér …“! zakričal sklamaný Grázlik Gabo.
  Záver:Túto knihu som si užil, bola podľa mňa veľmi zábavná a odporúčil by som ju všetkym, ktorí majú radi príbehy o nezbednikoch ako je Grázlik