Preskočiť na obsah

Harry Potter

  Názov: Harry Potter a kameň mudrcov
  Spisovateľ: J.K.Rowlingová
  Počet strán: 318

  Obsah

  Harry Potter bol sirota. O rodičov prišiel, keď bol ešte bábätko. Myslel si, že je obyčajný chlapec. Keď mal 11 rokov, život sa mu obrátil hore nohami. Obdržal obálku s pozvaním do Rokfortskej strednej čarodejníckej školy. Žije so strašnými príbuznými, ktorí ho nechcú pustiť študovať čarodejníctvo. Na ich názore však nezáleží a tak po neho príde hájnik školy Hegrid.
  Na škole si nájde najlepších priateľov Rona a Hermionu. Stane sa členom Chrabromilu.
  Na škole sa začnú diať čudné veci a boj o kameň mudrcov. Všetko toto je spojené s príchodom nového profesora Quirella. Toho ovládol ten, ktorého meno sa v tejto časti ešte nespomína.
  Bude potrebné, aby traja noví priatelia, Harry, Ron a Hermiona, zvládli boj s temnými silami. Musia sa dostať cez padajúce dvierka, ktoré stráži trojhlavý pes, zvládnúť ťažkú šachovú partiu, v ktorej ide o život a nakoniec vyhrať nad profesorom, ktorého ovládol temný pán. To sa im podarí práve vďaka zrkadlu, ktoré ukázalo Harrymu, že má vo vrecku kameň mudrcov.
  Dobro vyhralo nad zlom, ale nie na dlho….

  Záver
  Príbehy Harryho Pottera by som vedel čítať a pozerať v televízii stále dokola. Nikdy nestarnú. Kamarátstvo Harryho, Rona a Hermiony je veľmi poučné. Pačilo sa mi, že niektoré kapitoly boli veľmi napínavé, napríklad Polnočný súboj.

  Pavel Šebo
  6.B