Preskočiť na obsah

Harry Potter

  Harry Potter a Tajomná komnata, druhý diel slávnej série o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi, začína letom, kedy Harry dostáva záhadný varovný odkaz od domáceho skrítku Dobbyho. Dobby varuje Harryho pred nebezpečenstvom, ktoré hrozí na jeho škole, Bradavicku. Harry sa pôvodne domnieva, že Dobbyho správa je len nezmyselná, no neskôr zisťuje, že niečo temné a nebezpečné sa naozaj deje, keď mu je znemožnené vrátiť sa do Bradavicku.

  Po dramatickom úteku spolu s pomocou svojho priateľa Rona Weasleyho a čarodejnice Hermiony Grangerovej, sa Harry opäť ocitá v škole Bradavick. Avšak, počas jeho neprítomnosti, sa na škole začínajú diať záhadné útoky, ktoré sú spojené s legendou o Tajomnej komnate, údajne vytvorenej zakladateľom školy, Salazarom Zmijurou.

  Harry s pomocou svojich priateľov začne vyšetrovať tieto záhadné útoky a otvorenie Tajomnej komnaty. Ich pátranie ich zavedie k objaveniu starého denníka, ktorý patril Tomovi Riddleovi, mladému chlapcovi, ktorý kedysi študoval na Bradavicku. Harry zistí, že Tom Riddle bol svedkom udalostí spojených s otvorením Tajomnej komnaty a útokmi na študentov v minulosti.

  S postupným odhaľovaním minulosti cez Tomov denník, Harry a jeho priatelia sa dozvedajú, že Voldemort (Tom Riddle) sa pokúsil v minulosti použiť Tajomnú komnatu na vraždenie študentov, ktorí boli muggleho pôvodu. Zistia tiež, že Ginny Weasleyová, sestra Harryho kamaráta Rona, je momentálne ohrozená, pretože je Voldemortom kontrolovaná prostredníctvom jeho denníka.

  Napokon sa Harry, Ron a Hermiona odhodlajú dostať do Tajomnej komnaty, aby zachránili Ginny a zastavili Voldemorta. Po nebezpečnej ceste, ktorá zahŕňala stretávanie sa s obrovským hadom, Baziliskom, Harry čelí Voldemortovi a jeho temným plánom. S pomocou Fénixa a svojej odvahy, Harry nakoniec poráža Baziliska a ničí Tomov denník, čím zabraňuje Voldemortovi v návrate k moci.

  Harry Potter a Tajomná komnata je plná napätia, záhad a dobrodružstva, ktoré ukazuje silu priateľstva a odvahy v tvári temnoty. S každým obráteným listom sa čitateľ dostáva hlbšie do sveta magie a nebezpečenstva, ktoré ho obklopuje.