Takže Harry Potter je o chlapcovi ktorý sa volá Harry a býval u tety a strýka lebo jeho rodičia zomreli. Oni boli celkom zlí na neho a on spal v skrini čo je dosť smutné. Potom prišiel obrovský chlap Hagrid a povedal mu že je čarodejník čo bolo asi dosť prekvapivé. Potom išiel do školy čarí ktorá sa volá Rokfort alebo tak nejako a tam sa spriatelil s Ronom a Hermionou. Hermiona je tá chytrá. Mal tam aj nepriateľa Malfa ktorý bol taký nafúkaný boháč. Hlavný záporák sa volá Voldemort ale všetci sa báli povedať jeho meno čo mi príde trošku hlúpe. On zabil Harryho rodičov ale Harryho nezabil lebo láska alebo niečo také. Celkovo je tých kníh sedem a v každej sa deje niečo iné ale vždy je tam nejako Voldemort. Na konci to Harry vyrieši a Voldemort umrie natrvalo. Ja som čítal len prvú ale kamarát mi povedal ako to končí.
