Preskočiť na obsah

Harry Potter a Dary smrti“

    V knihe „Harry Potter a Dary smrti“, v ktorej sa odohráva v očarujúcej ríši mágie, sa vydáva na veľkú odyseu, v ktorej nezdolná trojica Harry Potter, Ron Weasley a Hermiona Grangerová čelí impozantným skúškam a nebezpečenstvám. Po tragickej smrti Dumbledora nesie Harry na pleciach obrovské bremeno, aby splnil svoj osudový zámer – vymazať zlomyseľnú prítomnosť Lorda Voldemorta a ukončiť jeho hrôzovládu.

    Na stránkach tohto románu sa prenesieme do zradnej a temnej ríše mágie, kde atmosféra strachu a nepokoja preniká do každého kúta. Naši hrdinovia, Harry, Ron a Hermiona, čelia mnohým výzvam a nebezpečenstvám, často riskujú svoje vlastné životy, aby ochránili svojich blízkych a ochránili svet pred zlovoľnosťou Voldemorta.

    Pôvab tejto knihy spočíva v jej strhujúcom rozprávaní, prekypujúcom nepredvídanými zvratmi a pálčivými prípadmi. J.K. Autorka Rowlingová majstrovsky vytvorila mnohostranných protagonistov, ktorých vývoj a dozrievanie sa odohráva v celej sérii, pričom ich medziľudské prepojenia a väzby slúžia ako neoddeliteľné prvky príbehu.
    .