Harry je sirota,žije u príšerných príbuzných a až do svojich jedenástich narodenín si myslí že je obyčajný chalan. Potom však dostávať záhadné listy, navštívi ho sympatický obor , jeho radu sa Harry prihlási na Rokfortskú strednú školu čarodejnícku ,naučí sa hrať metlobal a stretne sa v boji so svojim úhlavným nepriateľom.Dôvod, prečo sa to všetko stane, je jasný :Harry Potter je ČARODEJNÍK
