Preskočiť na obsah

Harry Potter a Kameň Mudrcov

    Knihu Harry Potter a Kameň mudrcov som si prečítal potom, čo ma napadlo že ľudia na “TikToku” hovorili že v knihách je viac detailu. Bolo to úžasné sledovať Harryho, Rona a Hermionu, ako prežívajú svoje dobrodružstvá na veľkom plátne, a ja som vedel, že chcem vedieť viac o ich príbehoch. Tak som sa rozhodol, že si prečítam aj knihy, na ktorých sú filmy založené. A táto prvá kniha ma hneď uchvátila.
    Čo ma na nej zaujalo? No predovšetkým som bol nadšený z toho, ako kniha rozvinula svet, ktorý som poznal z filmov. Bolo fascinujúce sledovať Harryho cestu od obyčajného chlapca k hrdinovi a objavovať svet čarodejníkov spolu s ním. Ale čo ma skutočne zaujalo, bolo sledovanie jeho priateľstva s Ronom a Hermionou, ich dobrodružstiev a problémov, ktoré museli prekonať.
    Čo by som povedal o odporúčaní? Túto knihu by som odporučil všetkým fanúšikom filmov, ktorí chcú poznať viac o príbehoch, postavách a svete Harryho Pottera. Ale aj tým, čo ešte nevidia filmy, ale majú radi príbehy plné fantázie, dobrodružstva a priateľstva. Čítanie knihy vám dáva možnosť ešte hlbšie sa ponoriť do sveta Rokfortu a objaviť nové detaily a zápletky, ktoré v filmoch nemusia byť také zreteľné.
    Pre mňa bola táto kniha úžasnou cestou do sveta kúziel a dobrodružstiev a určite si ju ešte niekoľkokrát rád prečítam. Je to jedna z tých kníh, ktoré sa vám vtisnú do pamäti. Takže ak ešte váhate, či si prečítať Harryho Pottera, jednoznačne to odporúčam!