Preskočiť na obsah

Harry Potter a kameň múdrcov

    Harry Potter a Kameň múdrcov je začiatok neuveriteľného dobrodrúžstva, ktoré nás zavedie do kúzelníckeho sveta. Je to prvý diel zo série 8 kníh.
    Hlavné postavy sú Harry Potter, Ron Weasley a Hermiona Granger. Je to príbeh hlavne o Harrym, ktorý ako malý stratil rodičov. Keď Harrymu zomreli rodičia starali sa o ňho Druslyovci. Jeho ujo a teta. Oni ho však v láske nemali. No prežil tam svojích 11 rokov až dokým mu neprišiel list z Rokfordu. Strýko mu ho však schoval a on ho už nikdy nevidel. Jedného dňa preto ich dom zasypala tona listov z Rokfortu. Druslyovci sa kvôli tomu presťahovali na opustený ostrov kde ich na Harryho narodeniny prišiel Hagrid povedať že je čarodejník. Harry tak prežil celý rok na Rokforte.

    Harry Potter a Kameň mudrcov nie je len kniha pre deti, je to príbeh, ktorý osloví čitateľov všetkých vekových kategórií a prinesie im nezabudnuteľné čitateľské zážitky.
    Podľa mňa táto kniha zaujme všetkých čitateľov pretože v knihe sa stretávame z dobrodružstvom priateľstvom ale aj s nebezpečenstvom. Tiež sa mne osobne páčilo ako sa Harry ničoho nebál no aj tak bol k všetkým priateľský.