Preskočiť na obsah

harry potter a kamen mudrcov

    Harry Potter, sirota, ktorého opustili jeho rodičia, žije s hroznou rodinou Dursleyovcov. Na svoje 11. narodeniny však dostane list od tajomného posla menom Hagrid, ktorý mu odhaluje, že je čarodejník a má byť žiakom Bradavického školy čarodejníckej a čarodejnícky kámen.

    Po príchode do Bradavíc sa Harry skamaráti s Ronom Weasleyom a Hermionou Grangerovou. Spolu zistia, že niekto sa snaží získať legendárny Kameň mudrcov, ktorý poskytuje nesmrteľnosť. S pomocou svojich nových kamarátov a niekoľkých učiteľov sa Harry snaží zastaviť tajomnú postavu, ktorá je spojená s minulosťou jeho rodiny.

    Ich dobrodružstvá ich zavedú cez tajné chodby Bradavíc, kde musia prekonať vela nebezpezpečentiev, vrátane trojhlavej obriešky a ochranných kúziel. Nakoniec sa Harry, Ron a Hermione vydávajú do zakázaného labyrintu, kde objavia Voldemortovho ducha a zabezpečujú, že Kameň mudrcov nezostane vo zlých rukách.

    Prvý diel série „Harry Potter a Kameň mudrcov“ je plný dobrodružstva, záhad a kúziel. Sleduje Harryho na jeho úplných začiatkoch v čarovnej ríši, ako objavuje svoje kúzelnícke schopnosti a čelí hrozbám z minulosti svojej rodiny.