Preskočiť na obsah

Harry Potter a Ohnivá Čaša

    „Harry Potter a Ohnivá čaša“ začína s Harrym tráviacim prázdniny u Dursleyovcov a tešiacim sa na ďalší školský rok v Rokforte. Čoskoro sa však stretne s inou skupinou čarodejníkov, aby sa zúčastnil medzinárodného turnaja trojčiat v čarodejníckom svete, ktorý sa koná v Rokforte. Turnaj je extrémne nebezpečný a otvára cestu k mnohým dobrodružstvám, vrátane stretnutia s novými postavami ako je Viktor Krum a Fleur Delacour.

    Počas turnaja sa Harry stretáva s novými výzvami a poznáva, že záhadný vrah, ktorý sa spomína ako „Tom Dvořák“, znovu naberá na sile. Harry a jeho priatelia sa snažia zistiť, čo sa deje, a nakoniec objavujú, že turnaj bol zmanipulovaný, aby priviedol Harryho do pasti. V záverečných kapitolách knihy je Harry konfrontovaný s Voldemortom a záhadou jeho návratu.

    Tento román je plný dobrodružstva, tajomstva a emócií, ktoré podnecujú celú sériu „Harry Potter“. Je to príbeh o raste, priateľstve a odvahe, ktorým čelia Harry a jeho priatelia, keď sa vyrovnávajú so všetkými skúškami, ktoré prináša čarodejnícky svet.