Vybrala som si knihu Harry Potter a Ohnivá čaša. Je to štvrtá časť zo sedemdielnej série kníh od britskej spisovateľky J.K. Rowling. Podľa mňa je to najzaujímavejšia kniha s veľmi pestrým dejom. Odohráva sa tam veľa dobrodružstiev, ktoré ma veľmi zaujali a sú jedným z veľa dôvodov, prečo som si túto knihu vybrala.
Dej sa začína v dome Harryho kamaráta Rona. Chystali sa spolu s jeho bratmi, otcom a ich kamarátkou Hermionou na zápas v metlobale. Harrymu sa sníval zvláštny sen, kde sa objavil jeho nepriateľ Voldemort spolu s jeho dvoma sluhami v nejakom opustenom dome. V tom sne Voldemort zabil správcu domu a v tej chvíli Harryho prebudila Hermiona. Bolo nadránom a museli sa nachystať na odchod. Kráčali po lese, keď zo stromu zoskočil mladý chalan, trochu starší od Harryho. Z poza stromu vyšiel jeho otec a ukázalo sa, že sa pozná s Ronovým otcom a že majú spoločnú cestu. Vyšli na kopec a na ňom bola stará topánka, ktorá slúžila ako prenášadlo, vďaka ktorej sa dostali na miesto, kde sa konal zápas. Po zápase boli všetci v ich stane, keď čosi začuli. Vybehli von a zistili, že niekto napadol ich stany a strhol sa chaos. Všetci bežali k ich prenášadlám, no Harry spadol a odpadol. Keď sa zobudil, bol tam sám. Všetci utiekli, no on si všimol mužskú postavu, ktorá sa z diaľky k nemu približovala. Tá postava zastala a vyslovila nejaké kúzlo, vďaka ktorému, sa na oblohe zjavila lebka s hadom. Akonáhle si ten muž Harryho všimol, začal kráčať k nemu, no v tej chvíli sa zjavili členovia ministerstva mágie a zaúočili na Harryho, lebo si mysleli, že to on vyčaroval ten znak. Keď to ten muž uvidel, rozbehol sa preč. Harry následne zistil, že ten znak na oblohe bolo temné znamenie Voldemorta a tí, čo napadli ich stany, boli jeho stúpenci. Začal sa nový školský rok, ale tento rok bol iný, na Rokforte sa uskutočňoval Trojčarodejnícky turnaj. Trojčarodejníckeho turnaja sa zúčastnili aj dve iné čarodejnícke školy a medzi súťažiacimi sa ocitol aj Harry Potter. Harry sa stal veľmi neobľúbeným na škole, lebo všetci si mysleli, že podvádzal, keďže nemal dostatok rokov, aby sa mohol turnaja zúčastniť. Dokonca sa pohádal aj s najlepším kamarátom Ronom.
Harry úspešne zvládol dve úlohy turnaja. Posledná úloha bola zo všetkých najťažšia. Bol to labyrint. Zomrel pri nej Cedric Diggory a narodil sa Voldemort. Zlo sa znovu vrátilo do čarodejníckeho sveta.
Veľmi by som odporučila prečítať si túto knihu každému, kto má rád dobrodružné a fantasy príbehy. V knihe sa nachádzajú taktiež veľmi vtipné scény. Myslím si, že celá séria Harry Potter je výborná, pretože spája napínavý príbeh, silné priateľstvá a ukazuje boj proti zlu.
