Heidi bola so svojím starým otcom, s kamarátom Petrom a aj s kozičkami úplne šťastná. Ale teta Deta sa dohodla s jednou bohatou rodinou v meste že Heidi bude robiť spoločnosť ich chorej dcére Kláre. Heidi je očarená ich domovom ale chýba jej príroda a starý otec, tak sa vráti domov do prírody. Kláre bolo smutno za Heidi lebo mali spolu veľa zábavy. Tak Klára išla za ňou. Klárin otec jej to dovolí. Heidi ju naučila chodiť a Klára zase čítať.
