Príbeh sa začína plánovaním letných prázdnin troch kamarátoch (Lucka, Max a Laura). Lucka hneď začala jak prvý mesiac ostane doma ale koncom augusta pôjde na týždeň ku babke do Škótska. Max pôjde do Španielska ale Laura cez prázdniny nejde nikam Lebo jej mama má hlavne cez prázdniny veľa práce lebo všetky dovolenkové domčeky sú prenajaté. Bol prvý prázdninový deň a už aj prvý zákazníci v dovolenkovom domčeku, prišla celkom veľká rodina ale hlavne Hanka. Hanka mala šteniatko menom Henrik ktorého vzali s nimi lenže bol tam jeden problém. Hanka spoločne s jej rodinou a kamošmi robili poriadne hluk a chodili na pláže na ktorých psi neboli povolené. Naopak Henrik nemal rád hluk a veľmi do tej partii nezapadal. Až jeden deň keď videla Laura z okna ako jeden z Hankiných kamarátov Mišo išiel vyvenčiť Henrika hneď k nemu pribehla. „Aký zlatý“ povedala ale keď videla jak sa k nemu Mišo zle správa keď chcel Henrik leň oňuchať kvety už ho ťahal za remienok . Lauru to zraňovalo no keď spoznala Hanku tak sa spolu skamarátili a Hanka jej aj ponúkla či by ho nechcela chodievať venčiť. Laura súhlasila a tak Hanka išla pre remienok a spolu Laura aj Henrik išli na pláž takú pláž na ktorej boli psi povolené. Strávili spolu príjemné chvíle a keď išli na ďalší deň na ďalšiu prechádzku po prechádzke išli k Laure domov. V ten večer mala Hankina rodina ďalšiu párty a tento raz sa im sťažovali až tri rodiny. Keď sa o tom dozvedela Laurina mama rozprávala sa s Nelou z agentúry a ona povedala že by mali ísť domov nechcela ich vyháňať ale nič iné sa nedalo robiť. Henrik na ďalší deň z tých všetkých kufrov áut a balenia bol vystrašený a tak chcel ísť za Laurou nenašiel ju ale nevzdával sa a keď už všetci išli domov tak Hanka ho nevedela nájsť. Všetci ho hľadali až dokým ho nenašli pod kvetináčmi. Henrik hneď vyskočil do Laurinej náruče a pritúlil sa. Hanka si pomyslela že nevie sa o neho tak starať a doniesla Laure granule z auta aj remienok nádherní červení povedala že bude mu lepšie s ňou a odišli Laura bola šťastná ale Hanka vyzerala ako keby chcela čo najskôr odísť. Laura a jej mama zavesili ten remienok na ich vešiak na chodbe a mama povedala: „tá červená nám sem pasuje“.
Najviac sa mi na tejto rozprávke páčilo jak Laura a Henrik mali spolu príjemní čas. Bolo to pre mňa magické a krásne.
