Preskočiť na obsah

hobit

  Hobit
  Je kniha o mladom hobitovy ktorý žije v pokojnom kraji stredozeme.
  Jeho život sa zmení keď ho navštívia trpaslíci a pozvú ho na dobrodružnú výpravu za pokladom na horu kde sídli drak Smaug
  Bilbo neskúsený, bojazlivý a neistý, postupne nachádza v sebe odvahu a guráž čeliť výzvam, ktoré mu osud priniesol. Jeho stretnutia s rôznymi tvormi, ako sú trpaslíci, a lesní elfovia, robia dej veľmi zaujímavý.
  Hlavným dejom príbehu je Bilbova transformácia z obyčajného hobita na hrdinu ktrorý je odvážny a nebojácny, ktorý odhaľuje svoje skryté schopnosti v priebehom svojej cesty. Jeho rozhodnutie pridať sa k výprave bolo na začiatku neisté, napokon ovplyvní osud mnohých ľudí a tvorov v Stredozemi.
  Okrem toho, že je to zaujímvá a napínavá cesta, „Hobit“ je aj príbehom o priateľstve a dôvere. Bilbo sa naučí dôverovať svojim spoločníkom a zároveň im pomôže preskúmať ich vlastné hĺbky a problemi s ktorými sa trápia. Toto priatelstvo medzi postavami pridáva do príbehu ďalší rozmer a učí nás cenným lekciám o vzájomnej podpore a solidarity. Celkovo je „Hobit“ viac než len kniha. Je to cesta do sveta fantázie, ktorá nás inšpiruje, poučuje a zanecháva nás s hlbokými myšlienkami a dojmom na dlhé roky.