Preskočiť na obsah

J.K.Rowling: Ikabog

    Ikabog je príšera z mesta Blahobytia, presnejšie z močarísk. Nikto ho nemá rád, alebo ju? Nikto to nevie, či je to ona alebo on. Vôbec je skutočný? Ale držme sa toho, že existuje, každý si o ňom myslí niečo iné. Niekto si myslí, že vyzerá ako drak, ďalší ľudia hovoria, že je to had. Ale realita je iná, je to trojmetrová obluda, príšerne chlpatá a pravdepodobne žerie ľudí. A to vám prezrádza, že existuje, ale to nevadí.
    Mňa to totálne zaujíma, je to sranda, teda prvé kapitoly ma až tak nebavili, lebo to bola zoznamovačka s prostredím a s postavami.

    Podľa mňa je to jedna z najlepších kníh na svete. J.K. Rowlingová si s tým musela dať veľa práce. Postavy majú veľmi zaujímavé mená, ako napríklad Hanka Hrdličková alebo Hubert Hrdlička. Ak vás zaujíma, koľko je Hrdličkovcov, sú dvaja, teda boli traja, ale Hankina mama zomrela pravdepodobne preto, že ju zabil Ikabog.
    Hankin kamarát Bert Bodrý má tiež zaujímavé meno, lebo pokiaľ ste si nevšimli, ich mená sa začínajú na rovnaké písmená. Tým myslím H H Hanka Hrdličková, chapete? J.K. Rowlingová má fakt dobré nápady, nechápem, kde na to chodí. Tým myslím, že napríklad Ikabog má cez päťdesiat kapitol a to oceňujem.