Všetko sa to začalo u strýka Vernona Dursleyho. V tom čase mal Harry narodeniny. V ten deň prišla strýka Vernona jeho sestra. No z Harryho izby šli zvláštne zvuky. Harry sa tam išiel pozrieť o našiel ta domového škliatka Dobbyho. Harry sa spýtal Dobbyho čo tu robí, Dobbymu povedal Harry Potter sa nemôže vrátiť do Rokfordu. Spolu sa rozpráva o Harrymu a jeho otcovi a mame. Harry počúval o čom sa rozprávali a keď to Harry počul tak na nahneval tak strýkova sestra vyletela zo stoličky. Harry šiel do svojej izby. Strýko Vernom Harrymu povedal zostaneš vo svojej izbe a do Rokfordu sa nikdy nevrátiš. Ron prišiel na lietajucom otcovom aute do Harryho. Ron mu povedal poť zobereme ta. Dobre poťme. Ron s Harrym zmeškali vlak do Rokfordu.ak šli na lietajucom aute,….
