Preskočiť na obsah

Jakub a obrovská broskyňa

    Hlavnou postavou príbehu je chlapec Jakub, Keďže mu rodičia zomreli, tak žije so svojimi dvoma nepríjemnými tetami, ktoré mu nič nedovolia a celé dni musí pracovať. Žijú v chalúpke na kopci. Na záhrade im začala rásť broskyňa, ktorá bola časom stále rástla, narástla až do takých rozmerov že sa ľudia z celého sveta chodili pozerať na túto broskyňu, chodili ju natáčať aj reportéry, bola toho plná televízia. Tety vyberali peniaze za každého kto sa išiel pozrieť na túto broskyňu.

    Jakub sa rozhodol vyliezť na broskyňu, ktorá sa utrhla a plnou rýchlosťou sa valil dole kopcom, vletel až do mora. Našťastie nebol v broskyňy sám, bol tam spoločne s obrovským hmyzom a inými zvieratami, ktorí sa stali jeho novými priateľmi, konkrétne s obrovským dvojhlavým oborom, múdrou myšou, hovoriacim vtákom, čarovným pavúkom a priadkou morušovou. Na mori zažili cestu plnú dobrodružstiev a výziev.

    Doplavili sa do nebeskej krajiny, v ktorej ich skoro zneškodnil obor menom Gruborám. Jakub a hmyz spolu spolupracovali a našťastie ho zneškodnili, síce im poškodil broskyňu, ale nevyhral. Po víťazstve sa Jakub s priateľmi vrátili naspäť na pevninu. Jakub sa už nikdy viac ku tetám nevráti, má nových priateľov a konečne môže žiť život naplno.