Preskočiť na obsah

Jeden z nás klame

    „Jeden z nás klame“ od Karen M. McManus je kniha, ktorá vás vtiahne do záhadného sveta mladých ľudí, plného tajomstiev, lží a nečakaných zvratov. Príbeh sa začína tragickou smrťou študenta Simona Kellehera, ktorý zomiera počas trestu počas školskej hodiny. Štyria ďalší študenti – Bronwyn, Nate, Addy a Cooper – sú náhodne prítomní v miestnosti, keď sa to stane, a rýchlo sa ocitnú pod podozrením, že ich prítomnosť v miestnosti nebola náhodná.

    Každý z hlavných postáv má svoje vlastné tajomstvá a motivácie, ktoré sa postupne odhaľujú počas vyšetrovania Simonovej smrti. Bronwyn je ambiciózna študentka, ktorej prílišná snaha o úspech ju môže stáť viac, než si myslí. Nate je známy zlodejček s problematickou minulosťou, ktorý sa snaží zmeniť svoj život. Addy je typická kráska, ktorá sa snaží udržať si povrchové šťastie napriek problémom vo svojom vzťahu. Cooper je zase športový talent, ktorý skrýva svoje vlastné tajomstvá. Ich životy sú komplikované a plné konfliktov, čo vytvára pútavé a emocionálne nabitý príbeh.

    Autorčin pútavý štýl písania a schopnosť budovať napätie prostredníctvom krátkych kapitol udržujú čitateľov pripútaných k stránkam knihy. Atmosféra neistoty a nejasností, ktorá obklopuje Simonovu smrť, následne postupne zahalí celé mesto a zanechá čitateľov s mnohými otázkami a nejasnosťami.

    „Jeden z nás klame“ nie je len záhadný thriller, je to aj prehľad o tom, ako sa tajomstvá a lži môžu pretaviť do životov mladých ľudí a ovplyvniť ich vzťahy a rozhodnutia. Je to kniha, ktorá nás nenechávajú ľahostajnými k osudu svojich postáv, a každý nový zvrat čitateľa ešte viac pohltí do deja. Odporúčam ju všetkým, ktorí milujú napínavé príbehy s neočakávaným zvratom. Taktiež každému kto obľubuje krimi a odhaľovať záhady. Raz keď ju začnete čítať nebudete môcť odtrhnúť oči a budete potrebovať odhaliť vraha!!