Preskočiť na obsah

Jessica Townsendová: Ničnever

    Príbeh Ničnever sa odohráva vo vymyslenom meste Jackalfax. V tom meste žila rodina Crowovcov, ktorá mala jedno „prekliate dieťa“ menom Morrigan. Keď sa v meste stalo niečo zlé, všetci za to obviňovali „prekliate dieťa“. Nikto v meste sa jej nechcel pozrieť do očí, lebo sa každý bál, že sa mu hneď stane niečo zlé, alebo zomrie.
    Na deň svojich jedenástych narodenín, mala Morrigan zomrieť. Keď jej rodina chystala oslavu, a či teda rozlúčku s ňou, Morrigan väčiu časť dňa trávila vo svojej izbe a premýšľala, že nechce zomrieť. V tom, jej niekto pod dvere izby zasunul lístok s odkazom, že dostane ponuky do budúcnosti a že by mala ísť do Ničneveru. Ničnever je mesto kde žijú mytické bytosti ako sú čarodejky, upíri, trpazlíci, draci, jenorožce, trolovia a podobné bytosti. Morrigan sa tá idea zapáčila. Počas oslavy narodenín, niekto pozvonil na dvere domu a Morriganin otec šiel otvoriť. Pred dverami stál muž z Ničneveru, ktorý sa volal kapitán Jupiter North. Povedal, že je so Spolku výnimočných a že si prišiel po Morrigan, lebo si práve ju v spolku vybrali. Ale Morriganin otec mu nedovolil, aby zobral Morrigan so sebou. Keďže Morrigan už podpísala s kapitánom zmluvu, vyviedli „kúzlo“, aby si všetci mysleli, že ona zomrela, a tak sa s ním dostla do Ničnveru.
    V Ničnevere sa ubytovali do hotela „Deulacione“, kde žili aj iné mytické bytosti. Tu sa Morrigan zoznámila s mnohími mytickými bytosťami, ale aj s obyčajními ľuďmi. Stretla tu veľa kamarátov, tiež niekoľko nepriateľov. Jej najlepšími kamarátmi sa stali chlapec Hawthorne, Jupiterov synovec Jack a veľmačka Fenestra. S ními zažila veľa dobrodružstiev v Ničnevere. Aby však mohla zostať v Ničnevere, potrebuje absolvovať nejaké skúšky, čo sa jej aj podarilo. Na koniec Morrigan zistí, že nie je „prekliata“, ale je Čarotepka. Čarotepec je silný človek, ktorý zvládne všetko, lebo má veľa schopností a moci.
    Príbeh tejto knihy pokračuje v druhej a tretej časti pod názvom „Čarotepka“ a „Prázdnomor“, na ktoré sa veľmi teším. Rada čítam takéto vymyslené príbehy, lebo ma držia v napätí počas celej doby čitania a myšlienkami ma zavedú do neznámej rozprávkovej krajiny.