Preskočiť na obsah

Jummiho výlet na konskú farmu

    GUMIMACKO. Čo si predstavíte pod slovom Gumimacko? Pieseň Gumimacko alebo gumimacíkov na žuvanie? Ja nie. Predstavím si krajinu, v ktorej žijú gumimackovia. Ich krajina je veľká, volá sa Gumgum a zažívajú v nej všelijaké dobrodružstvá. O nich vám chcem porozprávať.

    Jummi otvoril dvere na špajzy a vhupol do postele. Zajtra pôjdu s pani učiteľkou Jarm na školský výlet. Pôjdu na konskú farmu. Celkom zabudol, že má spať, nie snívať o zajtrajšku. Keď sa ráno Jummi zobudil, rozospatý vošiel do kuchyne a naraňajkoval sa, obliekol sa a s tatinom išli do škôlky.
    Pred bránou už parkoval autobus. Jummi pribehol k pani učiteľke, ktorá mu oznámila, že čoskoro budú odchádzať. O chvíľu už sedeli v autobuse a čakali, kým prídu na farmu. Zrazu im Jarm oznámila: Gumíci, o chvíľu vystupujeme! Autobus zasta a Jarm im povedala: Môžete vystupovať! V autobuse sa to začalo hemžiť, ale Jummi všetkých pustil, lebo nemal inú možnosť. Keď boli všetci vonku nastúpení, Jarm povedala: „Na farme sa budeme správať slušne!“
    Keď prišli k pokladni, kde sa predávajú lístky, Jarm povedala: „Gumíci, najprv vám kúpim lístky, povozíme sa na koníkoch, nadesiatujeme sa a pôjdeme späť.“ Keď Jarm kúpila lístky, zašli k plotu, kde bolo napísané, že sa môžu povoziť na koníkoch. Vošli dovnútra, kde ich privítal gumipán, ktorý mal meno Jarbi. Ten im dovolil povoziť sa na koníkoch. Jummiho gumikoník sa volal Fliagrim. Keď Jummi prišiel domov, všetko vyrozprával svojim gumirodičom. Potom Jummi vhupol do postele a keďže to bol náročný deň, o pár minút už spal ako zarezaný.
    V