Preskočiť na obsah

Ked Bačik z chocholova umrie

  Knihu som musel čitat na den čitania ako domacu ulohu čo som dostal od učitelky a tak som aj začal čitat a očuvat audio knihu. Bačik z Chochoľova, tá kniha ma naozaj zaujala. Bačik sa tak len tak rozhodne odísť do mesta hľadajúce lepšie dny. Autor dokázal vyobraziť túžbu po lepšom živote Bačika a jeho vinu, keď si uvedomil, že na svete nie je vždy toľko spravodlivosti či aj rovnosti ako by si predstavoval.
  Celkovo mi táto kniha velmi potešila a preto ju odporúčam každému kto má radi dobrodružné príbehy plné prekvapení a zvratov udalostí.
  Zároveň som v knihe objavil i dôležitú tému rovnocennosti a spravedlivosti. Báčik stretáva rôznych ludi ktory ho buď majú radi alebo nie podľa toho aké postavenie má v spoločnosti jednotlivec. V knihe Bačik z Chochoľova autor veľmi dobre opísal tieto témy prostredníctvom príbehu jedného pastiera zo slovenskej dediny.
  Je to príbeh o túžbach po lepšom živote a o tom, aké ťažké môže byť dosiahnuť svoje ciele vo svete plnom nerovností a diskriminácie.
  To ma priviedlo k premýšlaniu o tom ako dôležité je byť fér a nestraný ku druhým bez ohľadu na ich etnický pôvod alebo pozíciu v spoločnosti a tak tak dalej.
  Odporúčam ju každému kto by chcel lepšie pochopit tieto významne temy svetovej literatúry.
  A čo ma zaujalo ešte je že bačik bol nauzaj usilovny a taško pracujuci človek a čo dostal bol len pohreb , par grošov, vodku a jedlo od gazdy. A preto si myslim že gazda ho mohol lepšie sa on ho postarat ale tak tiež Bačik odmietol gorše aj ked vedel že si može stale vypytat ale ako som už spomenol vypital si len vodku a jedlo k tomu par grošov.
  Ako Maco Mlieč zomrel Gazda mu spravil pohrab ako mu slubyl a tak všetko skončilo.