Kniha je o Pavle a Daliborovi, ktorí majú vlastnú rodinu a riešia bežné problémy v rodine. Starosť im robí ich najstaršia tínedžerska dcéra Darina, ktorá ako býva zvykom v tomto veku neposlúcha autority a má vlastnú hlavu. Reálne problémy nastanú až keď Darina tragicky zomrie a rodina sa s tým musí vyrovnať. Pavla upadne do depresiii a začne zanedbávať svoju rodinu. Začne sa pravidelne hádať s Daliborom a hádžu vinu jeden na druhého. Vôbec to nie je jednoduché. . Nakoniec ako sa hovorím, čas všetko vyliečí a rodina sa opäť naučí, ako žiť. Táto kniha bola veľmi postavená na psychologií a zmýšlanie postáv. Ukazovala ako zlé myšlienky a žiaľ dokážu meniť ľudí na osoby, ktoré ani sami nechcú byť. Pocit viny a prázdnoty sprevádzal túto knihu a bolo tam výborne popísané ako to zasiahne všetkých z rodiny, Knížka sa trocha ťažšie čítala, ale nebolo to nič nezvládutelné. Možno by sa mi viec páčilo, keby tam podrobnejšie popíšu pocity ich detí, ale aj tak odporúčam.
