Preskočiť na obsah

Kingdom of the wicked

  Kingdom of the wicked

  Kľúčové slová: dve sestry, čarodejnice, vražda, démoni, hľadanie vraha
  Túto knihu som si vybrala kvôli tomu, že ma zaujala dejom a ako sa všetko zlievalo do druhého. Popri hľadaní vinníka je veľa zápletok, z ktorých vznikne ešte viac napínavých momentov, ma pohltili do deja.
  Dej sa začína dvomi sestrami, ktoré sú čarodejky. No raz jedna zo sestier Viktória zmizne a jej sestra Emilia ju ide hľadať. Bohužiaľ nájde telo svojej sestry v opustenej budove mŕtve. Budova bola stará a miesto kde Emilia našla svoju sestru bolo obkľúčené sviečkami ako pri nejakom rituály. Emilia si prisahala, že nájde a zabije toho kto zabil jej sestru. Emilia hneď pomyslí na démonov a pokúsi sa vyvolať démona a chytiť ho do pasce kde sa bude pýtať ohľadom jej sestry.
  Nevedela presne čo robí a namiesto obyčajného, skoro neškodného démona vyvolala princa pekla. Boli to najsilnejší démoni pekla. Boli štyria bratia z toho jedného vyvolala Wrath, ďalši traja Greed, Envy a Pride boli stale v pekle. Všetci štyria maju meno podľa emócie ktorou vládnu. Podarilo sa jej ho chytiť do pasce a zadržať ho tam na čas. Ukázalo sa, že Vittoria nie je jedina čarodejka, ktorú našli mŕtvu. Wrath a Emilia sa dohodli na tom, že spoločne najdu vraha a zabiju ho. Postupom času si začínajú viac a viac rozumieť. No stale pribudali vraždy no vrah nikde. Emilia sa dozvie, že na Wratha použila kuzlo, ktore ich spojilo „navždy“ a nevie ako ho ma zvratit. No ako hladali niekto im chcel prekaziť plany a poslal na nich armádu démonov. Emiliu zranili a Wrath ju musel odniesť do domu kde zomrela jej sestra kedže bol ako jediný v blizkosti. Ako sa Emilia zobudila, nevedela kde je a bola v panike ale Wrath ju upokojil a povedal jej že okolo celeho domu je jeho magia a pokial ona nepovie že može ist niekto do domu tak nedokaže vstupiť do domu. Ich vzťah sa prehlboval a Emilia ho už nedokazala vidieť iba ako demona. Wrath začal z vražd obvinovať svojho brata Prida, kôli tomu že viac a viac citil jeho prítomnosť na zemi a nie v pekle. Mali anonymný odkaz aby prišli do jedneho klubu a stretli sa tam s clovekom kroý vie nieco o vraždach nevinných čarodejok. Bol to Wrathov brat Envy ktorý nasttražil pascu do ktorej hned skocili a Emiliu Envy odniesol Pridovi.
  Pride sa dozvedel o tom že jeho brat spolupracuje s čarodejnicou a chcel si ju zobrať za ženu a stat sa tým kralom pekla. Nahovoril Emilii, že ak sa vydá zaňho tak, že jej povie čo sa stalo jej sestre, kto to zavinil a potom pusti Wratha na slobodu. Emilia suhlasila a išla s princom. Emilii hovolila stara mama o princoch pekla a že ak sa ten najsilnejší z nich ožení tak bude mať slobodu a bude vladnuť peklu. Emilia tomu nikdy neverila ale začala sa bať, že jej stará mama mala pravdu. K branam pekla musela isť Emilia sama a pri brane ju ma počkať demon ktorý ju odvedie do pekla. Na to aby Emilia mohla isť do pekla musí niekto zobrať jej dušu a premiestniť ju do pekla až na to že Wrath bol ten ktorý prisiel pre jej dušu. Emilia si myslela že Wratha Envy zabil a že Pride si iba vymýšlal že stale žije ale Emilii to hned došlo a pochopila že to bolo cele naplanovalé.
  Emilia zistila, že Wrath to celý čas iba hral a že to bolo celé naplánované len aby ju dostali dobrovolne do pekla a aby sa nestal iba jeden princ volný ale všetci demoni v pekle.