Knihu Koralína od autora Neila Gaimana som si vybrala preto lebo som videla film ten ma veľmi zaujal jeho dejom, napätím a zápletkami. Tak prirodzene som si chcela prečítať aj knihu a neoľutovala som. Kniha začala, nebudem klamať, celkom nudne ale postupne ako ma kniha začala oboznamovať s postavami kniha ma začala zaujímať. Zaujala ma na toľko, že som nemohla prestať čítať. Dej sa postupne vyvíjal a kniha sa určite dá považovať aj ako menší horor, bolo tam pár strašidelných veci ale nič moc zlé. V knihe bolo použitých veľa citácií ktoré mali v sebe aj isté ponaučenie. Moja obľúbená bola niečo v zmysle toho, že nemôžme byť odvážny kým sa nebojíme. Taktiež by sme mali byť spokojní s tým čo máme, dávať si pozor či veci čo sú nám ponúkané nie sú až moc dobré na to aby boli skutočné a dávať si pozor na ľudí ktorých dobre nepoznáme. Keď som po prvý krát knihu čítala bola som asi v tom veku ako je hlavná postava, Koralína. Vedela som sa do nej vžiť, niežeby som na tom bola ako ona, ale aby som bola úprimná väčšina dievčat v tom veku má podobné priority, čiže kto by to nechcel? Napriek rozdielom som sa do nej dokázala vžiť na toľko aby som dej bez problémov pochopila. Bol to naozaj jedinečný a nezabudnuteľný zážitok. Občas sa nad tým stále zamýšľam a myslím na to, čo by som urobila na jej mieste. Úprimne asi by som to nezvládla. Nie preto, že by som to fyzicky nedokázala, ale aj napriek podobnostiam, povahovo som bola a aj stále som, úplne iná ako hlavná postava a asi by som nemala dosť odvahy. Aj keď kvôli mojim najbližším by som sa aspoň pokúsila. Kniha ma taktiež oslovila jej vizuálom a opismi situácií alebo postáv. Jej vzhľad a vzhľad opísaných postáv i vecí nie je síce pre každého, ale pre mňa určite áno. Keď sa pozrieme na obal už aj ten nám nenápadne prezradí dej, čo si neuvedomíme až dokým ju neprečítame. To je jedna z vecí ktorá sa mi páčila najviac ak nerátame dej samotný. Celkovo by som knihu odporučila každému nielen vekovej kategórii ktorej je určená, lebo nikdy nezabudnem na tej moment keď som ju dočítala. Určite by malo byť oveľa viacej kníh ako je táto.
