Vybral som si knihu Kráľ v žltom od autora Robert W. Chambers, pretože ma zaujala jej temná a mysteriózna atmosféra. Prvá poviedka ma hneď vtiahla do zvláštneho sveta, kde sa realita mieša so šialenstvom a tajomstvom zakázanej knihy. Autor postupne buduje napätie a necháva čitateľa v neistote.
Pri čítaní som cítil zvláštnu nervozitu a napätie, pretože som nikdy presne nevedel, čo je skutočné. Páčilo sa mi, že príbeh nie je o klasickom horore, ale skôr o psychike človeka a strachu z neznámeho. Táto poviedka mi ukázala, že najdesivejšie je to, čo si človek predstaví sám.
Celkovo sa mi poviedka páčila, pretože bola originálna a nútila ma premýšľať. Odporučil by som ju každému, kto má rád mysteriózne a psychologické príbehy.
