Preskočiť na obsah

Labyrint

  V hlbokých lesných končinách, kde stromy šepkajú príbehy zabudnutých časov, leží starý kameňolom. Rozprávalo sa, že v jeho útrobách sa skrýva labyrint, ktorý stráži dávno stratený poklad.

  Jedného dňa sa mladý dobrodruh, Aleron, rozhodol odhaliť tajomstvo tohto labyrintu. Vybavený len svietiacim kryštálom a starou mapou, ktorú našiel na pôde svojho deda, vstúpil do chladných, tichých chodieb kameňolomu.

  Každý krok viedol Alerona hlbšie do spletitých chodieb. Steny labyrintu boli pokryté starodávnymi runami, ktoré žiarili v tajomnom svetle jeho kryštálu. Aleron sledoval runy, ktoré mu pomáhali vyhnúť sa skrytým pasca, ako sú padajúce kameny a zrádné priepasti.

  Po mnohých hodinách blúdenia sa Aleron ocitol pred obrovskými dverami, ozdobenými záhadnými symbolmi. Srdce mu bilo v očakávaní, keď našiel správnu kombináciu run, ktorá dvere otvorila.

  Za dverami sa rozprestierala obrovská jaskyňa, v ktorej strede stál kamenný podstavec. Na ňom spočíval starobylý meč, obklopený aurou čistej moci. Aleron pochopil, že toto je poklad, ktorý labyrint strážil – meč pravdy, ktorý mal moc odhaliť a zničiť klamstvo a zlo.

  Keď Aleron meč zdvihol, labyrint začal chvieť. Vedel, že musí rýchlo utiecť, pretože labyrint sa začal rúcať, teraz, keď jeho strážený poklad bol odobratý. Bežiac späť cez chodby, ktoré sa teraz menili a zatvárali za ním, Aleron sotva unikol zrúteniu kameňolomu.

  Keď vyšiel na povrch, labyrint a kameňolom boli len hromadou sutín. Ale s mečom pravdy v ruke sa Aleron cítil silnejší ako kedykoľvek predtým. Vedel, že jeho dobrodružstvá sú len na začiatku.