Hlavná hrdinka Liz Buxbaumová miluje romantické filmy a verí na osudovú lásku. Keď sa do mesta vráti jej dávna láska Michael, Liz je odhodlaná ho získať. Musí sa však spojiť so svojím otravným susedom Wesom Bennettom, ktorý jej má pomôcť upútať Michaelovu pozornosť. Postupne však Liz zisťuje, že skutočná láska možno nevyzerá presne tak ako vo filmoch a že jej „nepriateľ“ Wes je jej v skutočnosti bližší, než si myslela.
Túto knihu odporúčam všetkým, ktorí majú radi romantické komédie, vtipné dialógy a tému „od nepriateľstva k láske“ (enemies-to-lovers). Je to ľahké, milé čítanie, ktoré vás rozosmeje a vyvolá vo vás dobrú náladu. Autorka skvele zachytila atmosféru strednej školy a dospievania.
Najviac sa mi páčila chémia a vtipné doťahovanie medzi Liz a Wesom. Bolo zaujímavé sledovať, ako sa ich vzťah mení z neustáleho hašterenia na niečo hlbšie. Tiež oceňujem hudobné referencie a zoznamy skladieb (playlisty), ktoré sprevádzajú jednotlivé kapitoly a dotvárajú atmosféru príbehu.
Knihu som čítala v anglickom jazyku.
