1.Postavy: Mach a Šebestová.
2. Na jar prišla teta Vilma na víkend.
3. Mala tak najmenej 90 kíl.
4. Mach bol milí chlapec veľmi pozorný múdri a vtipný
5. Šebestová bola bystré, vzdelané a šikovné dievča
6. Požičiavali si aj psíka od pani Kadrnožkovej bola to milá pani
7. Psík sa volal Jonatán bol to hraví a zvedavý psík ktorý im často pomáhal so záhadami
8. Táto rozprávka je o tom ako Mach a Šebestová zachraňovali tetu Vilmu v Paríži.
9 .Teta Vilma sa omylom teleportovala do Paríža keď si zapaľovala cigaretu a stratila pri tom okuliare ona práve volala s kamarátkou Irmou a keď nemala okuliare tak chytila kúzelné slúchadlo miesto obyčajného a povedala no kde som to skončila aha že by som ešte raz chcela vidieť Paríž z Eiffelovej veže.
10. Mach a Šebestová to zistili a prišli do Paríža.
11. A potom ju aj zachránili.
12. Šťastný a zdravý sa vrátili naspäť k Šebestovcom.
13. A teta Vilma sa vybrala na prechádzku keď lialo ako z krhly. A Šebestová hovorí ani si dáždnik nezobrala no na nej ani nitka nebude suchá.
14. Šebesta sa chytil za hlavu a povedal ta ženská je mechom udretá.
15.A teta Vilma sa nakoniec konečne vrátila lebo strašne pršalo a pani Šebestová urobila horúci citrónový čaj a všetci boli spokojný.
Najviac sa mi na tejto rozprávke páčilo: že keď sa tá teta Vilma stratila tak Mach a Šebestová sa na ňu nevykašlali a hneď ju išli hľadať.
