Preskočiť na obsah

Malibu Rising – Taylor Jenkins Reid

    Hlavný dej tejto knihy sa točí okolo jedného dňa a štyroch súrodencov, ktorí každoročne usporadúvajú párty, na ktorú sa chce dostať každý, kto chce niečo znamenať. Ráno však ešte netušia, koľko zvratov počas večera nastane…Nina, Jay, Hud a Kit sú štyria súrodenci, okolo ktorých sa príbeh točí. Dozvedáme sa ich problémy a retrospektívne zisťujeme aj príbeh ich rodičov a ich ťažkého detstva. Počas jediného dňa v ich živote sa udeje množstvo zvratov, ktoré sú nepredvídateľné a ďalej formujú životy súrodencov.
    Po tejto knihe som siahla vďaka jej autorke. Prečítala som od nej už viacero kníh a veľmi sa mi páči jej štýl písania. Svojím príbehom čitateľov vtiahne do deja a presvedčí vás, že to, čo čítate je reálny príbeh, ktorý sa stal. V knihách sa striedajú kapitoly zo súčasnosti a minulosti postáv. Ukazuje nám detstvo a životný príbeh hlavných postáv. Jej knihy nie sú ľahko predvídateľné, a tak čitatelia v napätí čakáju do poslednej strany, aby sa dozvedeli o osude hlavného hrdinu.
    Za mňa to je výborná kniha. Prečítala som ju za pár dní a užívala som si každú stranu. Pri jej čítaní som sa premiestnila do slnečnej Kalifornie a prežívala som príbeh súrodencov spolu s nimi.