Túto knihu som si vybrala lebo ma baví čítať knihy od Davida Williamsa. Jeho knihy sú veľmi zábavné. Túto knihu som si už dlhšie chcela prečítať, no nejak som sa k tomu nedostala. Raz mi však náhodne padla do oka v knižnici, tak som si povedala že si ju požičiam.
Na knihe ma zaujal hneď na úvod už titulný obrázok. Je pekne farebný, takže je veľmi ľahko zbadateľný. Taktiež ma na prvý pohľad zaujal nadpis. Keď vidím nejakú zaujímavú knihu pri pohľade na nadpis mi okamžite začnú hlavou chodiť otázky ako napríklad: „O čom tá kniha asi je? Prečo sa volá tak ako sa volá?“ Takže si myslím že zaujímavý nadpis je veľmi dôležitý. A taktiež si myslím že autor knihe vybral nadpis celkom dobre.
Odporúčala by som to všetkým deťom a dospelím, ktorí majú pocit že peniaze sú všetko a dajú sa za ne kúpiť. Celkom sa takým ľudom čudujem. Myslím si a dúfam že by sa z tej knihy poučili. Hlavná postava Joe bol najskôr presne taký istý. Potom čo sa mu odohral celý tento príbeh už taký nebol. A ja verím že to tak bude aj u ostatných.
Joe mal veľmi veľa vecí, lebo bol najbohatšie dieťa na svete. Niekoľko vecí mu však chýbalo. Chodil do školy pre veľmi bohaté deti a tam nemal žiadnych kamarátov. Napokon sa rozhodol zmeniť školu. Išiel do normálnej školy kde si našiel kamaráta Boba. Pohádali sa, keď mu chcel Joe pomôcť tak, že podplatil jeho šikanátorov aby mu nerobili zle. Ale Bob sa nahneval. Potom si našiel aj kamarátku o ktorej sa však neskôr dozvedel, že ju jeho otec podplatil, lebo chcel Joeovy nájsť nových kamarátov a dúfal že mu to pomôže.. Joe sa na neho kvôli tomu nahneval a utiekol. Potom išiel ku Bobovy domov a uzmieril sa s ním. Joeov otec naneštastie skrachoval a keď sa Joe vrátil domov, už tam takmer nič nebolo, lebo im všetko zobrali. Nakoniec si Joeov otec vzal Bobovu mamu a z kamarátov sa stali nevlastný bratia.
