Preskočiť na obsah

Malý princ

  Autor: Antoine de Saint-Exupéry
  Túto knihu mi na čítanie vybrala mama a povedala, že je to kniha, ktorú musí aspoň raz za život prečítať každý (ona ju čítala už 4x).
  Knižku som si prečítala, lebo som videla aj animovanú rozprávku Malý princ, ktorá sa mi veľmi páčila. Najprv som si myslela, že je to knižka o tej rozprávke, ale bola to kniha o pilotovi, ktorý havaroval na púšti a tam sa stretol s malým chlapcom – Malým princom.
  Chlapec chcel od neho, aby mu nakreslil ovečku a tak sa postupne začali rozprávať. Pilot sa dozvedel, že Malý princ žije na malej planéte alebo asteroide, kde sa staral o malé sopky a ružu. Z tejto planéty potom odcestoval a cestoval po vesmíre, kde stretol všelijakých divných ľudí. Tí ľudia sa mu zdali čudní, lebo on bol ešte decko a nechápal, ako rozmýšľajú dospelí.
  Nakoniec pristál na planéte zem, na púšti v Afrike. Tam stretol hada, záhradu ruží, líšku, a ďalších ľudí a nakoniec stretol pilota. Pilotovi potom rozprával o svojej ceste, boli spolu 8 dní a došla im voda. Tak sa vybrali na cestu a našli spolu studňu s vodou a potom Malý princ odišiel – ja si myslím, že umrel, lebo ho poštípal jedovatý had…
  Táto kniha má pekné obrázky, ktoré kreslil sám spisovateľ. Knižka vyzerá malá, ale čítala som ju dosť dlho. Asi som nepochopila veľa vecí, čo tam bolo, lebo keď sme sa s mamou o tej knižke rozprávali, tak ona chápala niektoré veci inak ako ja. A mama povedala, že keď si ju prečítam ešte raz, tak budem o tom príbehu rozmýšľať inak ako teraz.