Preskočiť na obsah

malý princ

    Na jednej odľahlej planéte, ktorá sa volá B-612, žil malý princ. Bol to zvláštny chlapec so zlatými vlasmi a veľkými očami. Na tejto planéte mal len jedinú ružu, ktorú miloval viac ako čokoľvek iné. No cítil sa osamelo.
    Jedného dňa sa rozhodol opustiť svoju planétu a objavovať vesmír. Cestoval z planéty na planétu, stretával rôznych ľudí a zvieratá. Na každej planéte sa naučil niečo nové. Napríklad na planéte so svetlom a hviezdami spoznal, že nie všetko, čo vidíme, je skutočné. Na planéte s kráľom sa naučil, že niektorí ľudia si myslia, že sú kráľmi, ale v skutočnosti nie sú.

    Nakoniec sa dostal na Zem, kde stretol pilota, ktorý havaroval na Sahare. Pilot mu pomohol opraviť jeho lietadlo a počas tejto doby sa s ním rozprával. Malý princ mu hovoril o svojich dobrodružstvách, o svojej ruži a o tom, ako sa cíti osamelo.
    Pilot sa dozvedel, že malý princ túži po svojej ruži a chce sa vrátiť na svoju planétu. Malý princ mu povedal, že keď sa pozrie na hviezdy, uvidí svoju ružu. A tak sa stalo. Malý princ sa vrátil na B-612 a našiel svoju ružu.
    Tento príbeh je o láske, priateľstve, osamelosti a o tom, že nie všetko, čo vidíme, je to, čo sa zdá. Malý princ nám pripomína, že najdôležitejšie veci sú neviditeľné pre oči, ale viditeľné pre srdce.