Preskočiť na obsah

Malý Princ

    Antoine de Saint-Exupéry

    MALÝ PRINC (recenzia)

    Kniha Malý princ nie je len obyčajná rozprávka. Z vesmíru k nám na planétu Zem prichádza Malý princ. Počas cesty prešiel aj cez rôzne iné planéty. Každá planéta bola iná a na každej zažil iné dobrodružstvo. Autor rozpráva v knihe aj o tajomstvách života, o čistote v srdci, o dobrote a láske a aké krásne a vzácne je priateľstvo. V tejto dobe je naozaj málo kníh, ktoré môžeme čítať od detstva až do dospelosti. Pri každom ďalšom prečítaní, nájdeme nové tajomstvá a vnímame to inak.
    Na tejto knihe sa mi páčilo že na každej planéte boli spomenuté iné problémy tejto doby a každý to mohol vnímať inak. Aj keď je príbeh jednoduchý, obsahuje hlboké odkazy a metafory. Každá postava a každá scéna má svoj vlastný význam, ktorý sa otvára čitateľovi v priebehu času. Páčili sa mi aj ilustrácie a akým štýlom ich autor kreslil. Sú jedinečné a jednoduché a každý tam môže vidieť niečo iné. Avšak ja osobne preferujem trošku akčnejšie a dejovo rýchlejšie knihy.
    Túto knihu neodporúčam čitateľom, ktorí majú radi akčné knihy. Ale tí, ktorí majú radi pomalý dej, hlboké úmysly a knihy nad ktorými sa dá premýšľať hodiny a hodiny, tým túto knihu určite odporúčam.