Preskočiť na obsah

Malý princ

  Malý princ
  (recenzia)

  Malý princ je písaný autorom, ktorý v detstve rád kreslil. Ale dospelí v jeho obrazoch nevideli to, čo videl on. Kniha sa začína haváriou pilota na púšti, kde sa prvýkrát stretáva s Malým princom. Malý princ spoznáva planétu Zem a popri tom rozpráva Antoinovi o jeho cestách a iných planétach. Rozpráva mu o jeho kvetinke, ktorá mu vyrástla na planéte alebo ako každé ráno vytrháva baobaby aby mu neroztrhli planétu. Na Zemi sa stretáva zo zvieratkami napríklad s líškou, ktorá mu povie veľa o priateľstve a o tom aké dôležité je starať sa jeden o druhého. Na konci stretne hada, ktorý ale nie je obyčajný… je zasa pokušiteľ, ako kedysi v raji.
  Na knihe sa mi najviac páči to, že nie je len pre dospelých ale aj pre deti. Každý tam nájde niečo čomu najviac rozumie. Je to dobrodružné čítanie, v ktorom je veľa vtipných, smutných ale aj napínavých situácií. Dosť ma prekvapila všestrannosť knihy. Ako keby tá kniha mala viac tvárí a každý čitateľ nájde tú svoju, keď ju začne čítať. Nemám nič čo by sa mi na knihe nepáčilo. Je to veľmi pekná knižka. Myslím že toto je pravá kniha na povinné čítanie.
  Knihu odporúčam všetkým vekovým kategóriám. Je aj poučná, takže sa nedá úplne povedať či je lepšia pre deti alebo pre dospelých. Lebo učíme sa celý život, nielen keď sme deti.

  Elena Sedláková 8.D
  Spojená škola sv. Františka z Assisi