Preskočiť na obsah

Malý Princ

  Autor Antoine de Saint-Exupéry.Kniha Malý princ je jedinečným a čarovným príbehom, ktorý oslovuje nielen deti, ale aj dospelých čitateľov. Autor Antoine de Saint-Exupéry v tejto knihe filozoficky a poeticky reflektuje o živote, láske, priateľstve a ľudskej povaha. Príbeh Malého prince je všestranný a neprehliadnuteľný, pretože v sebe skrýva mnoho hlbokých myšlienok a múdrych ponaučení. Okrem toho, kniha Malý princ je obľúbená na celom svete a pre svoju univerzálnosť sa dodnes radí medzi najlepšie diela svetovej literatúry. Ak hľadáte niečo, čo vás inšpiruje a ponesie do sveta fantázie a zároveň vás donúti zamyslieť sa nad životom, určite by som vám odporučil túto knihu.

  Na Knihe Malý princ sa mi páčila jej filozofická hĺbka a jednoduchosť príbehu. Páčilo sa mi, ako autor Antoine de Saint-Exupéry dokázal vyjadriť zložité myšlienky a otázky o živote a existencii prostredníctvom jednoduchých a prístupných príbehov. Tiež som si obľúbila postavu Malého princa a jeho múdre a dojemné myšlienky o důležitosti láske, priateľstve a vnútornom poznávaní. Celkovo ma táto kniha veľmi dojala a inšpirovala k uvažovaniu nad dôležitými otázkami o našom živote.
  1. Univerzálna téma – Malý princ oslovuje nielen deti, ale aj dospelých svojou univerzálnou tématikou lásky, priateľstva, osamelosti a dôležitosti vnútornej krásy.

  2. Nenapodobiteľný štýl – Jednoduchý, no hlboký štýl písania Antoinea de Saint-Exupéryho oslovuje čitateľov z rôznych vekových skupín a kultúr.

  3. Symbolika a filozofické myšlienky – Príbeh Malého princa obsahuje množstvo symboliky a filozofických myšlienok, ktoré si čitateľ môže vykladať rôznymi spôsobmi a čerpať z nich inšpiráciu pre svoj život.

  4. Vzdelávacie hodnoty – Príbeh zároveň ponúka množstvo vzdelávacích hodnôt, ako je ekológia, hodnota ľudských vzťahov, sebareflexia a vnútorný rozvoj.

  5. Krásna ilustrácia – Ilustrácie, ktoré sám autor do knihy vytvoril, prispievajú k celkovej atmosfére príbehu a pomáhajú čitateľovi lepšie si predstaviť jednotlivé postavy a miesta v príbehu.

  1. Odhaluje hlboké a múdre myšlienky o dôležitosti priateľstva, láske a zodpovednosti.
  2. Obsahuje jednoduchý, no silný príbeh o poznávaní sveta a seba samého.
  3. Ukazuje, že dospelí často zabúdajú na kúzlo a jednoduchosť detstva, a že je dôležité zachovať si v sebe svoju vnútornú čistotu.
  4. Ponúka neskutočne krásne ilustrácie, ktoré dopĺňajú príbeh a pomáhajú vnímať jeho hlbšie posolstvo.
  5. Je to kniha, ktorá vám otvorí oči a naplní vás záhadou a obrovskou radosťou z postrehnutého krásna v jednoduchosti.