Ja som si vybral knihu Malý princ, ktorú sme mali na povinné čítanie a začínal som ju čítať s tým, že určite to bude ďalšia detská kniha, ktorá ma nebude baviť, lenže som sa veľmi mýlil, a tak v strede knihy mi došlo, že to vôbec nie je len taká detská kniha. Má to omnoho hlbšiu pointu, než som čakal, no v krátkosti je to kniha o princovi, ktorý opustí svoju planétu a vydá sa spoznávať vesmír. Počas svojej cesty stretáva rôzne postavy, ktoré mu ukazujú, ako rozmýšľajú dospelí a čo je pre nich prioritou. Každé stretnutie ho niečo naučí a postupne si začína uvedomovať, čo je naozaj dôležité. Neskôr sa dostane aj na zem, kde hovorí svoj príbeh pilotovi. Po prečítaní knihy som si zapamätal jednu vetu: Dobre môžeme vidieť iba srdcom, to podstatné je očiam neviditeľné. A vtedy mi došla tá pointa, o čo vlastne v celom diele ide. Skutočné hodnoty sú priateľstvo, láska a vzťahy a nie peniaze alebo iné nepodstatné veci, ktoré ľudia často uprednostňujú. Táto kniha sa mi veľmi, veľmi, veľmi páčila, pretože úplne prekonala moje očakávania. Dala mi kopec ponaučení, rád a hlavne mi ukázala, čo je v živote fakt dôležité a určite si ešte niekedy prečítam.
