Preskočiť na obsah

Malý princ, Antoine de saint exupery

    Knihu mi odporučil kamarát, tak som si ju prečítal. Malý princ je o pilotovi ktorý nabúral lietadlo v Sahare. Pilot ako malý chcel umelcom, chcel kresliť. Jeho kresby sa nepáčili dospelým takže prestal mať sni o svojom umeleckom živote. Pilot v Sahare stretol Malého princa ktorý pochádza z inej planéty. Začali sa rozprávať a Malý princ povedal pilotovi o svojom živote. Ako žije na svojom vlastnom asteroide. Na jeho asteroide je malá kvetinka o ktorú sa stará a ktorú si polieva. Potom chodí po iných asteroidoch a tam našiel geografa, opilca atď dokedy neskončil na zemi. Nakonci Malý princ išiel preč potom ako na Sahare našli vodu, išiel späť na svoj asteroid. Je zvláštne pre mne že potom ako pilot prestal by dehydrovaný, Malý princ odišiel. Podľa mňa pilot si všetko predstavoval kvôli tomu že Malý princ bol doslovne „detský“. Kniha mi dala poučenie dehydrovaní ľudia halucinujú. Knihu by som ale tak či tak odporúčal lebo je dobrá a zábavná.

    Meno súťažiaceho: Nikolas

    Typ školy: Základná škola

    Názov školy: SPMNDAG

    Kraj: Bratislavský kraj