Preskočiť na obsah

Malý Princ Antoine de Saint Exupéry

    Túto knihu som si vybral pretože mi ju spolužiaci odporúčili. Hovorili mi to všetci, že sa to oplatí prečítať a oplatilo sa. Veľmi sa mi páčila a čítal som ju viac než raz. Odporúčil by som ju aj nielen iným splužiakom ale aj každému inému. Priniesla mi veľa nových poznatkov a veľmi sa mi páčila. Kniha Malý Princ je o malom chlapcovi ktorý žije na malej planéte a cestuje na iné planéty na ktorých zistí o tom, že ako sa iný ľudia správajú. Zistí veľa o tom, že ako ľudia robia veci ktoré vlastne ani nevedia prečo. A niektorý urobia hocičo len na to aby tam Malý Princ zostal. Antoine de Saint Exupéry malého princa stretol v púšti . Kde mu na začiatku nakreslil barančeka ale malému princovi sa nepáčil tak mu Antoine de Saint Exupéry nakreslil bedňu v ktorej bol baranček a to sa Malému Princovi páčilo. Ale jednu noc Malý Princ zmyzol a už ho nikdy nevidel. A preto napísal túto knihu. Robil som o nej aj čítatelský denník. A to je jedna z vecí kvôli ktorej som to čítal viac než raz. Veľmi ma to bavilo a bolo to veľmi ľahké. Má to síce málo strán ale obsahuje to viacej vedomostí než majú niektoré o veľmi dlhšie knihy. Je tam celkovo 8 planét ktoré navštívi.

    Meno súťažiaceho: Tomáš

    Typ školy: Základná škola

    Názov školy: ŠpMNDaG

    Kraj: Bratislavský kraj