Túto knihu som si vybrala preto, že ma zaujala autorova jednoduchosť, ale zároveň aj kreativita tohto diela. Dej bol ,,jednoduchý”, pretože by sme mohli – podľa mňa – povedať, že v diele boli prvky, ktoré by skôr zabavili deti ako dospelých, no zároveň sa tam objavovali zaujímavé udalosti. Autor využil kreativitu naplno s tým, že to prepojil so skutočným životom, tak ako keby to zažil on sám a spomínal na udalosti, ktoré si chcel uchovať v pamäti.
Kniha Malý princ, je o tom, ako princ/deti vnímajú: ľudí, krásu a svet celkovo. Kniha je o silnom priateľstve a láskavosti. Páčilo sa mi, ako princ rozmýšľal nad naším svetom – ako sa správame – že sme čudní. Áno, súhlasím s ním, pretože veľa vecí, ktoré robíme poväčšine nedávajú zmysel. Ľudia sú čudní.
Aj keď je na konci kniha viac-menej smutná, páči sa mi autorova myšlienka diela, a to že: Veľmi dôležití sú ľudia, ktorí nás obklopujú a stoja pri nás za každých okolností. Že treba niekedy myslieť srdcom. Že láska je tá dôležitá vec. A že by sme nemali zabúdať na dobrých priateľov.
