Je to o pilotovi čo spadne s lietadlom na púšti a tam stretne takého malého princa. On je strašne zvláštny ale milý a začne mu rozprávať čo všetko zažil. Hovorí mu o rôznych planétach kde stretol divných dospelých čo riešili úplné blbosti. Najviac sa mi páčilo ako rozprával o tej svojej ruži, lebo ju mal rád ale zároveň ju nechápal. Celé je to také že si človek uvedomí čo je fakt dôležité a že dospelí to často nechápu.
