Túto knihu som si vybrala, pretože som o nej veľa počula. Chcela som zistiť, prečo je taká obľúbená. Príbeh je o malom princovi, ktorý cestuje po rôznych planétach. Stretáva rôznych ľudí a spoznáva ich správanie. Kniha ma zaujala tým, že má hlboké myšlienky. Počas čítania som sa často zamýšľala nad životom. Najviac sa mi páčila myšlienka o priateľstve. Cítila som sa pri čítaní pokojne, ale aj trochu smutne. Kniha vo mne zanechala silný dojem. Myslím si, že by si ju mal prečítať každý.
