Preskočiť na obsah

Matilda

  Hlavnou postavou príbehu je malé dievčatko Matilda, je veľmi inteligentná a nadaná, no však narodila sa do rodiny, ktorá ju nepodporuje a neuznáva. Jej rodičia jej nedovolia ísť do školy, pretože určite v tomto nechcú Matildu podporovať.

  Keďže je veľmi múdra tak sa rozhodla vzdelávať sa sama. Nenechala sa tým odradiť. Namiesto toho si číta knihy, je omnoho viac inteligentnejšia ako ostatné deti v jej veku. Má iba päť rokov, čítať, písať a počítať sa naučila úplne sama.

  Konečne oslávila Matilda šesť rokov, jej rodičia ju posielajú do miestnej školy, pretože nemajú moc na výber. No však stretla sa tu s krutou a neľútostnou riaditeľkou, ktorá trestá ale aj bije deti aj za úplné hlúposti, aj nevinné dieťa by veľmi rada hodila cez celú triedu a celé ho dolámala. Matilde sa to nepáčilo a rozhodla sa postaviť proti tejto riaditeľke.

  Sama by to nedokázala tak sa rozhodla spojiť sa so svojou obľúbenou učiteľkou, pani Honey, je pre ňu ako matka. Matilda zistila že táto krutá riaditeľka je vlastne teta učiteľky Honey a táto teta ju zneužívala počas jej detstva. Pani učiteľka Honey býva v 1-izbovej chatrči bez kúrenia a elektriny, všetky peniaze jej berie Riaditeľka.

  Matilda sa riaditeľky nebála, vkradla sa do jej domu a zistila že pani učiteľka Honey, má nárok na dedičstvo po jej otcovi, tento dom v ktorom býva riaditeľka vlastne patrí pani Honey. Pani učiteľka získala späť tento dom a následne si adoptovala Matildu, ktorá odhalila ešte iné svoje nadľudské schopnosti, napríklad vedela očami posúvať ľahšie predmety, pani Honey bola z nej veľmi prekvapená.

  Nakoniec býva Matilda so svojou učiteľkou Honey, spoločne zažívaju každodenné dobrodružstvá a nemusia sa báť krutej tety, ktorá už asi zmizla navždy.