do postavy dievčiny Matildy som sa celkom vžila, pretože je veľmi inteligentná, miluje knihy, presne ako ja. Má zlých rodičov, ktorí ju nechápali, ale na druhej strane chodí do školy, kde je prísna riaditeľka. Po čase objavila, že má aj špeciálne schopnosti. Prečo sa mi to páčilo? je to vtipná kniha, aj napínavá a ukazuje, že aj malé dieťa môže byť silné a múdre. Túto knižku by som tiež chcela odporučiť včetkým mojim rovesníkom. Ja som piatačka.
