Preskočiť na obsah

Matilda

    Rozhodla som sa pre túto knihu lebo sa mi páči aká je Matilda múdra a nikdy sa nevzdáva, aj keď jej rodičia a aj riaditeľka ju stále urážajú. Preto som sa rozhodla Vám o nej prerozprávať príbeh…
    Matilda bola veľmi šikovné a múdre dievčatko. Mala ale veľmi zlých a prísných rodičov. Veľmi rada čítala a už ako malá prečítala veľa kníh. Veľmi sa tešila do školy. Keď nastúpila do prevej triedy vedela už piatacké učivo. Mala veľmi dobrú triednu učiteľku pani Medušková ale veľmi zlú a krutú riaditeľku pani Byvolskú.
    Matildini rodičia sa o ňu vôbec nezaujímali, otec predával autá ale boli to len rýchlo upravené lacné autá a predával ich veľmi draho a klamal svojich zákazníkov. Matilda musela znášať urážanie od svojich rodičov, čo ju veľmi hnevalo. Preto vymýšľala ako sa im pomstí. Raz zobrala lepidlo a otcov klobúk, naniesla lepidlo po okraji klobúka a ten sa prilepil otcovi na hlavu. Potom si zase požičala hovoriaceho papagája a zavrela ho do krbu a rodičom povedala, že majú v dome ducha. Inokedy zase otcovi do šampónu zamiešala maminu farbu na vlasy.
    Keď začala chodiť do školy na pomstu rodičom už nemala toľko času. Keď pani učiteľka Medušková zistila aká je Matilda šikovná, snažila sa jej pomôcť a požičala knihy od starších detí aby sa Matilda mohla zdokonaľovať.
    Naopak riaditeľka Byvolská bola zlá, trestala deti, zatvárala ich do skrine, chlapcovi, ktorý jej zjedol kúsok torty dala pripraviť veľkú tortu a musel ju celú pred ňou zjesť. Potom jej zase deti dali do džbánu s vodou mloka a keď sa išla riaditeľka napiť, tak sa mloka veľmi zľakla. Obvinila za to Matildu, tá sa tak veľmi rozčúlila, že tak silno pozerala na pohár s vodou až sa jej ho podarilo prevrátiť. Po vyučovaní išla za svojou triednou učiteľkou a porozprávala jej ako vie hýbať s predmetmi. Učiteľka ju pozvala domov a porozprávala jej svoj príbeh a Matilda zistila, že riaditeľka Byvolská je Meduškovej krutá teta. Matilda sa preto rozhodla, že učiteľke Meduškovej pomôže. Začala trénovať dvíhanie predmetov. Nasledujúci deň mali hodiny s Byvolskou a Matilda začala s písaním na tabuľu ako odkaz od ducha Máriusa. Riaditeľka bola vydesená a po prečítaní celého odkazu omdlela. Odniesli ju do ošetrovne ale neskôr Byvolská zmizla a dom prenechala Jenny Meduškovej. S Matildou sa každý deň stretávali, raz keď bola u pani Meduškovej prišli za ňou rodičia a chceli ju zobrať preč lebo sa musia čo najskôr odsťahovať. Matilda ale chcela zostať s učiteľkou a rodičia sa tomu nebránili a tak odišli bez nej a Matilda zostala žiť s učiteľkou Meduškovou.