Vybral som si tuto knihu hlavne kvôli témam, ktoré sa v tejto knihe nachádzajú, ale nebudem klamať, aj niektoré postavy mi prišli zaujímavo napísané. Hlavne témy, ktoré sa v tejto knihe zobrazujú sú: Slobodná vôľa vs nútené dobro – v deji sa odohralo, že hlavná postava Alex a jeho kamaráti sa vkradli do domu, zbili manžela a znásilnili jeho ženu pred jeho očami. Žena neskôr zomrela na zranenia. Alexovi kamaráti ho opustili a zatkli iba jeho. Štát sa rozhodol skúsiť novú neprestávajú liečbu, kde púšťali videá napr. O koncentračných táboroch a na pozadí hrala klasická hudba, (ktorú mimochodom Alex zbožňuje najviac na svete) takže, keď bude mat nutkanie napr. niekoho zbiť alebo znásilniť, príde mu zle a začne zvracať, čiže sa potom snaží nemyslieť na také veci. Čiže mu štát odobral jeho slobodnú vôľu a bol nútený robiť dobro, aby nedostal tie stav, ktoré mal vnútené tou “liečbou.”
Túto knihu odporúčam nooouuuuh, akože je dobrá, sú tam dosť násilné a divne sexuálne scénky z neplnoletými. Ale je to fire.
