Kniha Najhorší učitelia na svete je veľmi zábavná kniha pre deti a mládež. Patrí do série príbehov, v ktorých autor opisuje rôzne ,,najhoršie“ postavy. Knihu Najhorší učitelia na svete som si vybral preto, lebo ma zaujal jej názov a chcel som čítať niečo zo školského prostredia.
Dej knihy sa odohráva v školskom prostredí. Kapitoly sú krátke a čítajú sa veľmi rýchlo a ľahko. Každý príbeh je zameraný na iného učiteľa, ktorý má rôzne vlastnosti a autor ich opisuje dosť prehnane, čo bolo na čítaní veľmi vtipné. Často som chcel čítať ďalší a ďalší príbeh, lebo som bol zvedavý, čo sa udeje ďalej. Učitelia sa správajú prísne, ale aj nereálne, a to bolo často zaujímavé a zábavne.
Vedľajšími postavami sú žiaci, ktorí musia zvládať správanie učiteľov. Konflikty sa väčšinou vyriešia s humorom. Učitelia sú odhalení alebo sa situácia obráti proti nim.
Kniha nesie aj ponaučenie, že spravodlivosť, rešpekt a humor sú veľmi dôležité. Tiež mi priniesla hlavne veľa zábavy a smiechu. Nie všetko treba brať vážne, humor pomôže zvládať aj nepríjemné situácie. Knižka ma zabavila, ale som aj rozmýšľal o tom, ako by sa mali ľudia k sebe správať, že nikto nie je dokonalý a každý človek má nejaké chyby. Treba si teda viac vážiť učiteľov, ktorých máme v skutočnosti.
Túto knihu by som odporučil každému, kto ma rád zábavne príbehy zo školského prostredia. Kniha je tiež plná ponaučení o medziľudských vzťahoch.
