Adam má troch súrodencov Dávida, a dvojičky Katku a Natálku. Adam chce byť raz chemik ako jeho otec. Jeden deň keď mamička prišla z práce všetci niečo robili. Katka s Natálkou skúšali divadlo, Dávid pomáhal mame a Adam si písal úlohu. Mamička pripravila večeru a pri večeri sa rozprávala s deťmi. Pýtala sa ich, čo bolo v škole. Všetci rozprávali. Katka s Natálkou o lyžiarskom výcviku, Dávid povedal, že sa učili zlomky. Adam povedal, že mamička má ísť do školy za pani riaditeľkou. Adam bol smutný, lebo nevedel, či niečo nevyviedol. Keď prišli za pani riaditeľkou, tá povedala mamičke, že Adam – žiak štvrtej triedy je nadaný na chémiu a pán učiteľ Malý ho zobral do svojho krúžku chemikov siedmeho ročníka. Pani riaditeľka povedala, že Adam môže ísť reprezentovať školu v celoštátnej súťaži. Musí však byť tím štyroch súťažiacich. Adam so súrodencami vytvorili tím a trénovali doma všelijaké pokusy. Otecko, ktorý pracoval v Helsinkách, prišiel domov a keďže bol chemik pomáhal deťom robiť pokusy. Na súťaži bol aj otecko, ktorý im fandil. Nakoniec Adamov tím vyhral. Kniha je napísaná zábavne. Dobré je, že sú v nej napísané chemické pokusy, napríklad penová sopka, farebný kryštál, pokus s vaječnou škrupinou a ešte ďalšie iné.
