Túto knihu som si vybrala, pretože už dlhší čas mám veľmi rada prácu Ai Yazawi a táto séria bola prvá, ktorú som od nej čítala. Knihy sú o dvoch ženách, ktoré sa stretnú vo vlaku a začnú sa rozprávať. Zistia, že majú veľa spoločného. Majú rovnaké meno, sú v rovnakom veku a obidve sa práve sťahujú do Tokya. Napriek týmto podobnostiam sú od seba úplne odlišné. Nana Osaki je punková speváčka, ktorá sa do Tokya sťahuje pre svoj sen stať sa slávnou. Nana Komatsu sa tam sťahuje za priateľom, aby si s ním vybudovala život. Neskôr, keď hľadajú ubytovanie, sa znova stretávajú a rozhodujú sa kúpiť si spoločný byt. Spolu prežívajú milé momenty,ale občas aj ťažkosti. Týmto sa im postupne buduje veľmi silné priateľské puto.Vďaka tomuto dielu som sa dokázala pozrieť na svet z iných uhlov. Sú tu veľmi dobre vytvorené a vykreslené postavy, v ktorých sa mnohí ľudia dokážu nájsť. Každá postava má svoje problémy, ktoré sú veľmi bežné aj desiatky rokov po vydaní kníh. Je to dokonalé dielo, ku ktorému sa často rada vrátim a prežijem znova pekné momenty. Túto sériu by som odporučila každému, kto si užije hlboké a horkosladké knihy.
