Príbeh je o Alici, ktorá má 10 rokov. Má brata ktorý má o 3 roky viac je zvláštny. Alicina mama išla iba kúpiť cukor ale už sa nevrátila. A ani otec sa nevrátil z práce. Máme sa prihodilo to že išla za autom ale na obchvate sa jej zatočila hlava lebo mala plnú hlavu myšlienok. Otcovi sa prihodilo, omdlel!!!! Z veľkého tempa omdlel a nemal ani poobedňajšiu prestávku. Otca preniesli do Sanatória v meste. Aj mamu tiež. Máme sa skoro stala autonehoda! Peter prišiel ku Alici a hlavičke. Lavička bol vo svojej izbe a kreslil čiary. Peter sa čudoval že hlavička stúpi iba na presnú čiaru. Bolo to veľmi divné ale Alica to nepovedala ale až potom na 2 deň. Ostatní chlapci Šimon a Edo sa veľmi báli o Petra. A potom prešli všetci 3 chlapci a rozprávali sa s Alicou. Bolo to veľmi čudné keď sa hlavičkový začalo šumieť v ušiach a predstavoval si že to je obrovská vlna ktorá sa valí na jeho breh a keď sa dovalí tak ho tak treští o stenu až za praskajú steny okno bolo zatvorené natreté nezmazateľnou a čiernou obrovskou tmavou fóliou. Ktorá bola veľmi ale veľmi úplne nová ešte ani na nej nech si ho utrieť fľak lebo oni ju veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi načierali s čiernou farbou až potom sa tak stalo že sa to zaslo až po 2 dňoch a potom… Deti išli do toho sanatória v meste bolo to veľmi riskantná cesta lebo tam veľa pubertiakov až to bolo tak hrozné že ich stretli keď išli cestou na stanicu lebo išli do toho mesta. Rodičia rodičia boli veľmi vystrašení lebo nikdy neboli v sanatóriu takže v blázinci nikdy tam neboli a potom ich mamu hypnotizovali a otcovi vymazali pamäť. Až to bolo také hrozné že ani nevedeli kto sú. A bláznivý doktor bol veľmi zlý aj za svojou zdravotnou sestrou a máme a otcovi povedali že ich pôjdu vykradnúť do múzea najväčší diamant sveta. Deti boli veľmi znepokojené až potom sa také stalo že ti puberťákov odohnali policajti. Lebo išli okolo hliadka a oni sa zľakli a išli preč. No a tak ďalej sa stalo že rodičia keď spravili ten či zlý čin tak to bolo také zlé také nechutné to bolo že až hrozné! Deti to vyriešili a všetko sa to veľmi dobre skončilo deti sa stretli s rodičmi v záhrade a koniec.
